Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu ile Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Cihanbeyli Yurt Müdürlüğü Protokol imzalandı.

İçeriğe git

Ana menü:

Selçuk Üniversitesi
Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu ile Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Cihanbeyli Yurt Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.
 
Selçuk Üniversitesi Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu ile Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Cihanbeyli Yurt Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı. SÜ Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Süleyman NEŞELİ: “Biz; sürekli eğitim, sürekli gelişme ve sürekli büyümeyi hedef alan bir kurumuz. Bu bağlamda halkımızın, özellikle de gençlerimizin eğitilmesi, onlara temel yetkinlikler ve yeterlilikler kazandırılması, yetenekleri – hobileri – ilgi alanları doğrultusunda alacakları ekstra eğitimler ile bu yeteneklerin daha da geliştirilmesi ve sertifikalandırılarak belgelenmesi ile; kişilerin girişimciliğe özendirilerek kendi işlerini kurmalarının sağlanması. Sonuç olarak; istihdam, ekonomik katma değer ve böylece gelişmişlik düzeyinin artırılması ile sürdürülebilirlik temel amaçlarımızdır. Bu sebeplerle bölge halkımız ve gençlerimiz için kurumlar arası işbirliği sağlayarak güçlerimizi birleştirerek sinerji meydana getirmeye karar verdik. Daha önce Cihanbeyli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Cihanbeyli Halk Eğitim Müdürlüğü ile yaptığımız işbirliği protokolünü geliştirerek Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Cihanbeyli Yurt Müdürlüğü ile de yapmış bulunmaktayız. Hayırlı uğurlu olsun. Amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda kurumlar arası işbirliklerine devam edeceğiz.” dedi.
Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu Cihanbeyli Yurt Müdürü Özcan BAŞIBEK ise; Kurumlar arası iş birliği ve sinerjinin önemine değinerek; bölge halkımızın ve gençlerimizin eğitilmesi ve gelişimi için düzenlenecek her türlü eğitim programında Cihanbeyli Meslek Yüksekokulu ile birlikte hareket edeceklerini, gelecek nesillerin daha donanımlı ve çağın gerektirdiği konularda eğitim alabilmeleri eğitime dayalı geziler ile yapılan etkinliklere katılımları birlikte planlamak ve yürütmek, eğitim araç - gereç ve materyallerinin kullandırılması konularında protokol kapsamında iki kurum birlikte hareket edeceklerini belirten BAŞIBEK “Bu protokol sayesinde eğitimde sürdürülebilirlik, gelişmişlik, istihdam ve girişimcilik amaçlanmıştır.” dedi.
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön